Keturnėdėlis (GE-13)

Galų gale. Mūsų 2013 m. Gruzijos kelionės kulminacija. O buvo taip.

Paleidę Olegą tiesiai pas mirusią bobutę važiuoti, mes dar bloškėmės ne tai anksčiau minėto Meilės bokšto, ne tai šiaip, ko nepametę, ieškoti. Radom iškalbingų  ženklų:

ir įsigijom draugą. Vardo po trijų metų nebeprisimenu, bet prisistatė mums vaikinukas – kažkokia svaniška Ivano ar tai Ivaro versija – pavedžiojo po avinų žandikaulių kultūriniu klodu gruntuotus Ipaaro bokštus, paskui darėmės selfį, į kurį pateko ir už nugaros jaučiais ariantis jo tėvas, o kai man kilo klausimas, kaip jam tą nuotrauką iš mano telefono į jo nokią permesti – vaikinas iškart turėjo atsakyma: bluetooth. Turbūt prasmingiausias blueteootho panaudojimas mano gyvenime . Tegyvuoja karalius Haraldas Hormssonas!

This slideshow requires JavaScript.

Po to fantazija krypčių klausimu išseko, aš jau ėmiau svarstyti, ar nevertėtų mums tiesiog Mestijos link sukti, kuprines susigriebti, pribūti pas nelabai draugišką svaną, apsiėmusį mus iki Zugdidžio savo džipi’u nuleisti, traukinys iš ten Tbilisin 10 vakaro, programa nelaukia. Bet čia buvo prisiminta Olego bobutė ir netgi – per stebuklą – pavadinimas kaimo, kuriame reikalas turėjo vykti. Įvažiavom į Tsvirmi:

Roges-Tsvirmi.33.33

Šitoj vietoj švente dar nekvepėjo – kvepėjo vasarą rogėm jaučiais vežamu mėšlu.  Iki tol man šitokio vaizdo  matyti neteko. Manau, jau ir neteks.  Bet už kito kampo atsivėrė kitokie vaizdai ir kvapai:

40-dienu.54

Nereikia galvoti, kad patys ten tie puodai kunkuliuoja ir maišosi, stovėjo šalia Timūras su kartim, puotos šeimininkas, Olego dėdė, įpaišęs mus plačiu mostu į šventę, vietos NATO palapinėje – iš kur jie ten jas ir ima? – visiems užteks:

This slideshow requires JavaScript.

Kaip Timūras karvės mėsas kartimi puoduose su vaizdu maišė – matėt. Kaip reikalai atrodė ant stalo – irgi blankiai įsivaizduot galima. Bet per vidurį buvo moteriškas bruzdesys namo viduje, ne kokia pasakų samobranka staltiesė NATO palapinėje buvo. Man įspūdingiausia buvo suluguni kančia – kaip moterys jį virė, į staltiesės parametrus ir plonumą tempė, pyragus juo dengė ir pieninį paršelį to sūrio atplaišom dėl grožio vyniojo. Kai jau į stalą nešt, tai tiesiog žirklėm tas suluguni staltieses karpė. NEREALU.

This slideshow requires JavaScript.

Palapinė gal 200 žmonių talpino – visas Tsvirmi, dar aplinkiniai kaimai, dar giminės ir artimieji iš visur kitur. Viena pusė vyrų, kita – moterų. Išskyrė mus su K. Vyną kibirais tik vyrams nešioja, moteriškėms duoda limonado. Bet man pastatė atskirą uzbonėlį – bandžiau dalintis su stalo draugėmis, bet jos galvą purtė. Tai ir man nelabai patogu buvo uliavojimui pilnai atsiduoti. Todėl aš nepraradau laiko pojūčio, ir žinojau, kada K. duoti ženklą, kad jau reikia mudviem judėti, piktas svanas su džipi ir traukinys Zugdidyje nelauks.

Bet tai žinia, uliavojantis neuliavojančio nesupranta. Vyrų gale buvo labai gera ir K. niekur važiuoti nebenorėjo. Timūras irgi siūlė pasilikti, balius dar tik prasidėjęs ir išvis, Tsvirmyje yra labai neblogai. Gal plaučiau dabar Jelyje auksą ir nieko čia nerašinėčiau, bet namie likę keturi vaikai ir kitokios banalios kapitalistinio pasaulio atsakomybės paėmė viršų. Atsistojau, treptelėjau koja, davėm Timūrui kažkokį lietuvišką drobinį maišelį atminimui, jis mums – maisto trims dienoms, ir pradėjom kelionę iš Svanetijos.  Nepaprasta ji buvo. Su griūvančiais kalnais ir įvaikintu doneckiečiu Paša. Bet apie tai – sekančiame tekste. Gal net paskutiniame. Gruzijos tema, ta prasme.

P.S.Kiti tekstai apie šią kelionę po Gruziją:

 1.  https://namop2.wordpress.com/2013/05/01/gruzija-1-keliones-dokumentai/
 2. https://namop2.wordpress.com/2013/05/03/gruzija-2-pirmos-dienos-nuotraukose/
 3. https://namop2.wordpress.com/2013/05/15/sabiha-dangaus-dukra/
 4. https://namop2.wordpress.com/2013/05/15/borjomi-prarasto-laiko-beieskant-ge3/
 5. https://namop2.wordpress.com/2013/05/18/devynios-klimato-juostos-david-gareja-ne-azerbaidzianietiska-dykuma-ge4/
 6. https://namop2.wordpress.com/2013/05/19/mcheta-bakuriani-karas-apie-kuri-negalvojau-ge-5/
 7. https://namop2.wordpress.com/2013/05/23/su-sprogimais-i-mestija-svanetija-1-ge-6/
 8. https://namop2.wordpress.com/2013/05/27/kur-tu-buvai-per-baltijos-kelia/
 9. https://namop2.wordpress.com/2013/05/30/svanetija2-kai-bokstai-lipa-obelims-ant-galvu-ge7/
 10. https://namop2.wordpress.com/2013/05/31/svanetija3-berija-katalonai-ir-komforto-zona-ge8/
 11. https://namop2.wordpress.com/2013/06/09/upe/
 12. https://namop2.wordpress.com/2013/06/30/niva-bekeliu-laive-ge-10/
 13. https://namop2.wordpress.com/2013/07/13/grand-hotel-ushba-ge11/

14. https://namop2.wordpress.com/2016/02/29/jeli-keturnedelio-izanga-ge-12/

15. https://namop2.wordpress.com/2016/03/01/keturnedelis/

4 mintys apie „Keturnėdėlis (GE-13)“

 1. Atgalinis pranešimas: Užteks | Namop2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: