Odesos triatlonas: antra dalis T

Odesa_Privoz_cendec

(Primenu praeitame poste aprašytą Odesos triatlono principą: per dvi dienas įvykdyta P-T-O (Pliažas-Turgus-Opera) programa. Apie pliažą buvo prieš tai, apie turgų – dabar, apie operą turėtų būti po to.)

Odesos turgus vadinasi Privoz. Yra didelis, triukšmingas, spalvingas ir linksmas – kai kvadratinėm raidėm ir paskaitai, ir susikalbi. Kainos ten socialinės:

Odesa_Privoz_Socialnije_ceni_crop

prekės- mozaikinės:

prieskoniai tai išvis kaip mandala, o dar pardavėjas tadžikas sako, kad tinka visur, išskyrus į kavą, pieną  ir arbatą:

Dirba Privozas nuo taip anksti, kai dar miegi, iki pusės šešių vakaro, tai belen kada galima ateiti, pasivaikščioti, prisiraugauti, persibendrauti – lietuvius ten myli ir gerbia. Ir šiaip tautų katilas: vynuoges stumia moldavai, prieskonius, kaip matot, tadžikai, pilna gruzinų iš Suchumio po karo, o taip pat iš kitur, granatų sultis gi gėrėm pas svaną,  pasakodami, kaip jo beveik gimtajam kaime svetimos bobutės keturiasdešimtą dieną nebe žemėje atbaliavojom.

Saulėgražų tik, kaip ne keista, nenusipirksi. Kepintų į laikraščio tūtelę beriamų nėr išvis, o iš grūdinių maišų mažiau nei litro nepila. Aj, tiek to.

Išeini po turgaus, atrodo, jau ničnieko nebenori, bet kol pasieki Deribasovskają – tokį jų Brodą – pakeliui Puškino muziejun užšokdama, nes pakeliui, namas gražus, ir koks skirtumas, Puškinas ar Aivazovskis – sužinai dar, kad Odesai buvo 20 metų, kai Puškinas ten atitremtas skėrius skaičiavo ir tuo pačiu Eugenijų Oneginą primetė, vietinius Odesinius tipažus įamžindamas – pasieki Deribasovskaja ir negali neužeiti į Kompotą:

Odesa_kompot_3 (2).jpg

Ne tik todėl, kad tara, spalva ir kiekiai teisingi (čia tik man neišterapinamas tarybinės vaikystės kompleksas, kad kompotą ir gaivą kavinėje visada turi taupyti?). Dar todėl, kad ten yra teisingiausias mano kur nors matytas pusryčių laikas:

Na ir pusryčių meniu atitinkamai priderintas:

Odesa_kompot_zavtrak_paint.jpg

Aš savo tretiesiems pusryčiams pasitenkinau vietine šaltibarščių versija- tokia pat ružava, bet labiau gazuota ir pritrupinta mėsos, o svarbiausia, palydėta tinkamu kiekiu (0,5 l) vyšnių-serbentų kompoto – kad taip mano vaikystės Neringoj, Taure ar dar-nesudegusioj Palangos Klumpėj!:

Odesa_Kompot_solia nka.jpg

O paskui nuėjau į tuliką ir supratau, kad Maksas Frėjus su savo Vilniaus pasakomis tik Vilniuj toks magiškai realistiškas. Odesoj – iš kur MF kilimo – jie, pasirodo, visi tokie:

Odesa_Kompot_Frej

Odesoj tu viską gali. Ypač rugpjūčio 6  šiandien. Ypač, kai tuo tiki.

 

PS: šita yra antroji Odesos Triatlono dalis. Pirmoji buvo apie P(liažą). Trečioji apie Operą. O dar yra apie Odesos kiemus, kondicionierius ir biški kitko. Ir grynieji patarimai apie internetus bei štrudelius.

 

5 mintys apie „Odesos triatlonas: antra dalis T“

  1. Atgalinis pranešimas: Odesa tiesiog (puiki) | Namop2
  2. Atgalinis pranešimas: Odesos internetai (5) | Namop2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: