Grand Hotel Ushba (Ge11)

Būta va čia.

Kad gautume Nivą, turėjome susigalvoti maršrutą, mat nuomos kaina priklauso ne tiek nuo laiko, kuriam nuomoji, kiek nuo kelių, kuriais važiuoji, bet apie tai jau pasakojau įraše apie Nivą, bekelių laivę. Dūrėm pirštu į Bechvi – be kokio ypatingo susigalvojimo, gal kad atrodė labiausiai Niekur, o dar Roza sakė, kad pakeliui galima sustoti Grand hotel Ushba, kuris ne toks jau gal ir grand, bet pavalgyt gausim. Tai ir važiavom – tarsi laiko mašina. Atgal į akmenines bažnyčias, medinę geldą kaip užuominą į vandentiekį užuominoje į kaimelio aikštę, kurioje riogso agitbrigados sunkvežimis (ar nuo rinkimų? ar teatrą parodo?).

This slideshow requires JavaScript.

Tiesą sakant, nelabai ir supratom, kuo vardu tas kaimas, bet kelias vedė toliau. Į Ušbą – vieną įspūdingesnių ir sunkiau įkopiamų Kaukazo kalnagūbrių. Nu mes tai jau niekur kopti nesiruošėm, privažiavom, kur kelias baigėsi, ir pavarvinom seilę galvas užvertę: “šliaužioti gimęs, skraidyt negali“,kaip sakė Gorkis  mokytojos Gudanecienės lūpomis…

Atsirėmėm į Ušbą. Toliau - tik be Nivos. Tai ir nėjom.
Atsirėmėm į Ušbą. Toliau – tik be Nivos. Tai ir nėjom.

Tada jau ėmėm dairytis Didžiojo Viešbučio. Radom. Bet tuščią, Durim užrakintom. Bet su lapeliu ant durų. Lapelyje telefonai. Du gruziniški. Bet vienas latviškas. Kas tas ir?

This slideshow requires JavaScript.

Paskambinom Levanui. Susitikom kaime, už posūkio. Viską paaiškino:+371 – Latvijoje gyvenantis norvegas. Viešbučio dalininkas. Levanas su broliu Simonu – kiti du dalininkai. Žemė jų ir aptarnavimas. Viešbutis Ušbos papėdėj, alpinistai plūsta būriais. Nuo kitos savaitės jau anei lovelės (tos, kur kambaryje, kur naktis 100 EUR). Valgyt, sakė, padarys, ir viešbutį aprodys, kada norim, ko norim ir kaip norim. Bet dienos planas rutuliotųsi sklandžiau, jei porą valandų dar kur aplink paturistautume: važiuokit, sakė, 6 km kol kelias baigsis, tada trejetą km pėsčia paeisit, o ten ir krioklys maršrutuose žymėtas pasirodys. Paskui grįšit svaniškiems barščiams, chačiapuriams beigi salotoms.

Geras buvo planas. Bet ne pavasarinis. Pavasarį ledas tirpsta, upės tvinsta ir kelius sugraužia:

Buvo kelias ir kelio nėra.
Buvo kelias ir kelio nėra.

Apsisukom, pasiblaškėm kiek raliu po kalnų ganyklas ir pargrįžom pas Levaną. Sakėm, tavo kieme pramogų ieškosim, kol tie chačiapuriai keps. Levanas problemos niekame nemato. Leido naudotis mediniu kubilu, į kurį vanduo bėga iš kalnų upelio, bet juodu guminiu šlangu, tai įkaista ir krenta jau kaip iš drungno čiaupo, man siūlė mėtų iš kiemo vidurio pasiraut, užplikysiąs arbatos, nu ir šiaip visaip kaip dairytis. Man – gerai. Dairytis aš mėgstu. Ir vidury kiemo ant mėtų drybsoti mėgstu. 

This slideshow requires JavaScript.

Levanas tuo tarpu suskambino kažkokiai moteriškei, kuri mikliai akmenuotu takeliu iš kažkur atbėgo ir ėmė virtuvėj siausti. Išsipraususį ir toliau pramogų ieškantį K. Levanas pasiuntė į šaltinį, Narzano parnešti, Nesupratau, ar ten tikrai konkretus narzanas buvo, kurį kaip Bordžiomį buteliuose pardavinėja, ar tiesiog tuose kraštuose toks bendrinis mineralinio pavadinimas. Bet va ko su savo rudimentinėm (nors Paberžytė gi) chemijos žiniomis suprasti negebu, tai kaip tas gazas vandenyje išsilaiko: kol parnešė iš šaltinio, kol ant stalo stovėjo, paskui prisipyliau į gertuvę ir kai vakare namie atsidariau tai dar su gerais decibelais pokštelėjo.

This slideshow requires JavaScript.

Aprodė dar Levanas mums ir kambarius, po 100 EUR nakčiai. Jei tiek mokėčiau, tai tik už galimybę lošti futbolą romantiškiausioje pasaulio futbolo aikštėje. Kita vertus, kokia čia romantika 11 plius 11… Bet reik gi suprasti, kad nesu Levano, Simono ir Ričardo tikslinė auditorija.

Įžiūrit romantiką? Įžiūrit futbolą?
Įžiūrit romantiką? Įžiūrit futbolą?

O tada važiavom atgal ir supratom, kad yra gegužės devintoji. Europos diena. Laimingi valandų neskaičiuoja.

Ushba.29

Pilnas nuotraukų albumas – Pikasoje

P.S. Čia yra vienuoliktasis, nepaskutinis, mano įrašas apie kelionę į Gruziją 2013 m. gegužę. Ankstesni šios kelionės aprašymai yra čia:

1. https://namop2.wordpress.com/2013/05/01/gruzija-1-keliones-dokumentai/
2. https://namop2.wordpress.com/2013/05/03/gruzija-2-pirmos-dienos-nuotraukose/
3. https://namop2.wordpress.com/2013/05/15/borjomi-prarasto-laiko-beieskant-ge3/
4. https://namop2.wordpress.com/2013/05/18/devynios-klimato-juostos-david-gareja-ne-azerbaidzianietiska-dykuma-ge4/
5. https://namop2.wordpress.com/2013/05/19/mcheta-bakuriani-karas-apie-kuri-negalvojau-ge-5/
6. https://namop2.wordpress.com/2013/05/23/su-sprogimais-i-mestija-svanetija-1-ge-6/
7. https://namop2.wordpress.com/2013/05/30/svanetija2-kai-bokstai-lipa-obelims-ant-galvu-ge7/ 
8. https://namop2.wordpress.com/2013/05/31/svanetija3-berija-katalonai-ir-komforto-zona-ge8/ 
9. https://namop2.wordpress.com/2013/06/09/upe/

10. https://namop2.wordpress.com/2013/06/30/niva-bekeliu-laive-ge-10/

.

3 mintys apie „Grand Hotel Ushba (Ge11)“

  1. Atgalinis pranešimas: Keturnėdėlis (GE-13) | Namop2
  2. Atgalinis pranešimas: Užteks | Namop2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: