Borjomi. Prarasto laiko beieškant. (Ge3)

Skaityti reikia “bordžiomi“, liežuvis pajunta Bordžijas, turtus, nesaikingumą, korupciją – galvoji, kad turbūt visa tai nė prie ko, o gal ir prie ko, tik užžėlę po karo nepjaunama pavasarine žole. Bordžiomi parkas užgriūva masiškais praeities prašmatnumo pėdsakais:
 
Veidrodinis paviljonas. Kažkokio šeicho kažkokiai meilužei. Nesugebėjau išgūglinti. Saulėje baisiai spindi.
Veidrodinis paviljonas. Kažkokio šeicho kažkokiai meilužei. Nesugebėjau išgūglinti. Saulėje baisiai spindi.
Geležies mezginių paviljonas, apraizgytas seniausiomis mūsų matytomis glicinijomis:
Dangus toks mėlynas mėlynas.
Kad seniausios, matosi žiūrint ne į dangų, o žemiau:
Tiesiog glicinija.
Tiesiog glicinija.
Amerikietiški  kalneliai, kuriais seniai niekas nevažinėjo:
Borjomi-036
ir grybai, kurie primena Palangą tais laikais, kai dėdė Konradas dirbo Jūratės sanatorijoje. O gal dar kažką, ko net nepajėgiu prisiminti tiek, kad įvardinčiau:
Borjomi-044
Dar Bordžijos ant liežuvio, o į galvą jau lenda mintys apie Niekados šalį. Berniukus, tyčia iškitusius iš vežimėlių, kad nereikėtų užaugti. Šaunius ir žavingai herojiškus, bet be stabilios dabarties. Norisi pažiūrėti nuotraukas, ar Sakašvilis turi šešėlį? Tą, kurį Vendė prisiuvo Piteriui Penui, o ne tą, su kuriuo tarptautine nuomone Miša efektingai sukovojo. O čia jums ir piratų laivas. Tuoj pasirodys paklaikęs Kablys, nes per verdančios upės šniokštimą prasimuša žadintuvo tiksėjimas, ir kartais matosi žalia krokodiliška ketera:
Tbilisiškai lietuviška fėja  Varpelis  Justina mums buvo pasakiusi Bordžiomio paslaptį. Eiti per parką neatsigręžiant, ir jam pasibaigus vis dar eiti: porą kilometrų. Pereiti porą tiltelių. Tada atsidursi vidury niekur ir ten bus nedidelis šiltas sieros baseinėlis. Jame galima išsimaudyti, žiūrint į kalnų keteras. Jei nebijosi užverst galvos, kad šokinėjantys berniukai vandens į akis nepritaškytų:
NB: Baseinėlio kaimynystėje esantis daiktas,panašus į persirengimo būdelę, nėra persirengimo būdelė, o yra pirtis: plėvele aptraukti keturi stulpai, viduj ugniakuras. Nepaisant absoliutaus persirengimo būdelių trūkumo, keistis kelnių apsisukus rankšluosčiu ten negalima – publika ima švilpti. Reikia eiti į mišką, ant kalnelio ir ten ramiai atlikti reikalus.
Be paslapčių, Bordžiomyje yra ir įprastinio boržomio ženklų. To, kurį vėlu gerti, kai jau kepenims atia:
Bordžiomi.
Dar galima boržomiškai pakaboti ore:
kanatke
Ir grįžti atgal, pro prozaiškus kasdienybės bambalius: o kur kitur tą boržomi susipilsi, ne į kišenes gi. Bambaliai ne už dyką, Tuo pačiu gali nusipirkti ir konkorėžių uogienės. Dar sakų  kramtoškės ir su medum trintų pušų ūglių. Pastarieji šlykštoki, o kankorėžių uogienę vartojom vietoj pertusino:
Borjomi-019
Iš Boržomio nevalia išvažiuoti nenusifotografavus su pastoviausiu vietos lietuviu, Antanu Vilkutaičiu-Keturakiu. Kuris galimai buvo pirmosios lietuviškos pjesės“Amerika pirtyje“ autorius, o jei ir ne autorius, tai autoriaus brolis. Abu buvo šūstri ir viskuo dalijosi, literatūrine šlove irgi.
Lietuviai Bordžiomyje.
Bet ko jau tikrai iš boržomiškojo Vilkutaičio neatimsi, tai nuopelnų Boržomio-Kchašurio geležinkelio atkarpai ir lietuvių-gruzinų santykių stiprinimui. (Kchašuryje, beje, masiškai gamina ir pardavinėja hamakus, galėtų Senukai veidu atsisukti į sustiprintų santykių šalį, vietoj kokios nors ten Kinijos):
Apie Vilkutaitį. Amerikos pirty nemini.
Visos šitos ir dar šiek tiek kitų Bordžomio nuotraukų vienon vieton sukrauta čia:
Borjomi

8 mintys apie „Borjomi. Prarasto laiko beieškant. (Ge3)“

  1. Atgalinis pranešimas: Grand Hotel Ushba (Ge11) | Namop2
  2. Atgalinis pranešimas: Keturnėdėlis (GE-13) | Namop2
  3. Atgalinis pranešimas: Užteks | Namop2
  4. Atgalinis pranešimas: Apie Boržomi – Grūdos vingiai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s