IV. Triple “C“. Cunamio kulminacija pas Nancy.

Artėdama prie kulminacijos primenu mane Briuselyje ištikusio kultūrinio cunamio eigą: išvakarėse katarsiškai raudojau Lietuvos atstovybėje, kitą rytą prisibloškiau Tomu Venclova su skrabalais Vertimų direktorate, po pietų iš labai arti apžiūrinėjau Landsbergį su Meku Bozare, ir iš ten vos spėjau pas Nancy, vakarieniaut su (tuo) pačiu Tomu Venclova. Sužinojęs, kad mes ką tik Meką matėme, papasakojo, kad Mekas jo (tam kartui) paskutiniąsias vestuves yra nufilmavęs, kur Brodskis pabroliu plaikstėsi, bet juosta, gaila, jau archyvuose – nors TV būtų nieko prieš ją susiskaitmeninti ir gal net kur nors viešiau pasidalinti, bet nėra gykas ir nežino kaip.

Pas Nancy kaip pas Nancy – valgėm visus anam įraše išfotografuotus patiekalus, tik profesorius pratęs prie džino su toniku, tai klausė, kažin ar tokio daikto būtų galima gauti. Gavo. Bet kai reikėjo kartoti, išaiškėjo, kad Nancy tiek to džino ir teturėjo, vienai porcijai. Bet, sakė, jei labai reikia, gali į tašką subėgioti. Subėgiojo sparčiai. Vakarienė buvo sklandi. Naudojomės proga susitikslinti įvairias TV gyvenimo nuogirdų detales, kai kurias aprašiau G+ įraše, tai nebeperrašinėsiu, kad norit, spauskit nuorodą: https://plus.google.com/118236339739799272596/posts/2AMuneTKUJZ

Dar aiškinomės versijas, kaip TV pavyko būti ištremtam iš TSRS : sakė, svarbu buvo, kad jo istorija vakaruose buvo žinoma ir peticijas dėl jo išleidimo pasirašė tokie žmonės kaip, pvz. Arturas Mileris (tas pats, kur Marilyn Monro vienas iš vyrų), ir kas yra kas romane “Pušis, kuri juokėsi“. Suvardijo pavardėmis – ir net šiek tiek su likimais. Su Marcinkevičium, pagal užsakymą aprašiusiu TV ir jo draugus taip, kaip reikėjo KGB socrealistams  – TV senatvėje, sakė, susitaikęs.

Kalbėjom apie keliones. Jordaniją – ir tą kalną, ant kurio mirė Mozė, nes turėjo kažkokią nuodėmę, dėl kurios negalėjo pats įžengti pažadėton žemėn, bet nuo to kalno jau viskas matėsi. Maždaug taip:

RK

Čia iš knygos, kurią grįžus susiradau lentynoje.  Galėjau susirasti anksčiau, turėčiau dabar autografuotą. Ir žinočiau tiksliai, kam dedikuotas šitas eilėraštis be pavadinimo, kurio čia nurašiau tik pusę. Kita vertus, koks skirtumas kam. Tinka visai TV – ir mano tėvų – kartai. Nebuvo nepažįstami. Perdavė linkėjimų.

Perskaičiau dar sykį. Ateina laikas, kai vaikų karta pati tampa tėvų karta, ir skirtumai išblėsta. Būtasis eilėraščio laikas kurį laiką dar keistinas esamuoju. Bet tik kurį laiką.

Viena mintis apie „IV. Triple “C“. Cunamio kulminacija pas Nancy.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: