Sicilija dar. Rezervatas nelegalams.

Siciliška barokinė kultūra perliniais Sirakūzų ir Noto pavidalais ištiko mus taip intensyviai, kad kitą dieną puolėm ieškoti natūralesnių alternatyvų. Rezervatas Cavagrande del Cassibile ėjo trečiu numeriu gūglo atsakymuose į klausimą “ką daryti netoli Noto“ ir tarpeklio prarajon suvarvintų krištolinių ežerėlių nuotraukos viliojo kaip tobula atasvara viduramžių meistrams.

riserva-naturale-cavagrande-del-cassibile-221315
Fotkė iš internetų, nes konkrečiai ten nepatekome, šiandien tik supratau, dėl ko, tuoj paaiškinsiu.

“Oh, lagheti!“ – išgirdusi apie mūsų planus leistis į Cavagrande ilgesingai šūktelėjo mūsų pusryčių Končeta. “Labai gera idėja“,- verdiktavo ir B&B bosas Salvatore, sprendžiant iš WiFi passwordo – 1946 metų gimimo. Po tokio absoliutaus palaikymo jau net nebeieškojom internetuose patarimų bei atsiliepimų, leidomės Salvatorės nurodyta kryptimi, įsigrūdom į kažkokią bekelę, kurioje netikėtai pasirodė ženklas į Cavagrande parkingą, kuris, nelygu į kurią pusę žiūrėsi, atrodė taip:

 

Mūsų beveik nuostabai vienas alyvuogių rinkėjų grupės narys atsiskyrė ir priėjo nuplėšti 4 eur parkavimo mokesčio ir patikino mus, kad čia ir yra vienintelis saugus ir legalus leidimosi į Cavagrande takas. Tai dabar jau, kai darau tuos namų darbus, kuriuos reikėjo pasidaryti prieš, matau, kad oficialiame rezervato puslapyje pagrindinė žinia raudonu pariebintu fontu yra apie tai, kad 2014 m. birželio mėn. parką nusiaubęs gaisras privertė uždaryti pagrindines prie ežerėlių vedančias trasas, ir visi Cavagrandės norintys turi rinktis kitą, iki ežerėlių neprieinantį, bet visaip kitaip puikų maršrutą. Pagūglinus vos giliau, tripadvaizorio publika aiškina, kad reikalas kultūriškai tobulai siciliškas: oficialiai trasa uždaryta, bet eina ten visi, kas netingi ir net restoranas grįžtančių nelegalų laukia. Na bet mes, benamųdarbės, ilgai nesvarstėm – nes lietus, oj koks lietus! – kaupėsi ir leidomės į tą kelią, kuris prieš mus driekėsi.

Vaizdų, žinokit, ir mes prišaudėm neprastų. Metų laikus paneigiančios floros, ožkų gausybės ragus patvirtinančios faunos, krioklių, kalnų ir upių – ir netgi viena Dafnė virstanti lauru, bet tos galit labai nezūminti:

 

O grįždamos patekom į tokį lietų, kad visos peršlapom iki siūlo galo, o viena net ir iki paskutinio smartfono elektros kontakto. Teko po to su ryžiu maišu kaip telefono dėklu per visas patikras žygiuoti. Aš kadangi keliavau labai light, tai vienintelius batus po to džiovinausi Salvatorės fenu, o su vienintelėm turimom kelnėm ruošiaus miegoti (čia kad mano trimšeši su puse Celsijaus jas pradžiovintų). Bet prisiminiau, kad dar turiu ir suknelę ir labai gerai, kad būtent su ja leidausi toliau, nes toliau buvo Scicli ir sicilietiškų diedukų fotosesija.

 

2 mintys apie „Sicilija dar. Rezervatas nelegalams.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: