Muziejus su baseinu ir Harlemas ne tas…

voorlinden (2).jpg

Po to, kai patyrei Hagos kosmosą, pavalgei silkės kaprizingų skulptūrų kompanijoje, atmynei kokius aštuonis kilometrus – gerai yra akimis įsiremti į Iglu: instaliacija vadinasi “Last summer“. Kai bobbų vasara visom prasmėm – Abba yra pats tas:

Reikalas vyko Voorlinden, visiškai šviežiai – pernai rugsėjį – karaliaus Willemo Aleksanderio aridarytame modernaus meno muziejuje. Nežinau, kodėl karalius jį atidarė – gal kad kaimynas, gyvena tam pačiam Wassenare – nes įsteigė jį ir dabar privačiai turi Joopas van Cadenborghas. Štai, kaip atrodo Joopas viename savo muziejaus highlightų – baseine, kuriame nesušlapsi:

joop

O štai, kaip tame muziejuje atrodo nejoopės:

 

Kaip ir Scheveningeno Beelden aan Zee muziejuje, Voorlindeno architektūrinis tikslas – neužgožti gamtos. Biblioteka tokia – iš vienos pusės Hogvartsinė, iš kitos – kaip pievoj sėdėtum:

 

Prie pat įėjimo susivėlusiai pasitinka – mane tai Marčėno – jurginai, bet ir jie yra Pieto Oudolfo meno kūrinio dalis:

 

Be baseino – prie muziejaus highlightų priskiriami ir guliveriniai diedukai pliaže – bobutė tai tokia nepavydi visai:

voorlinden_2 (2)

Šiaip pataikėm į parodą apie tarpulaikį: iki viduramžių žmonės laiką savimi matuodavo ir suprasdavo, paskui atsirado laikrodžiai ir ėmėm gyventi jų diktuojamą laiką. Bet kas sugeba susikaupti, nuo diktuojamo laiko atsiriboti ir vėl į savąjį panirti – tai tas jau menininkas. Maždaug taip buklete aiškinama. Pabandyk kur nors panirti, kai ateini į vieną salę, o ten xdešimt žadintuvų surikiuoti, ir visi tiksi:

bty

Smagus, žodžiu, toks muziejus. Ir dar jo parduotuvėj pardavinėja tokius grybavimo peiliukus – kur ir susilanksto, ir šepetėlis kitam gale yra, labai vertingi.

Tai gal manot, kad trijų muziejų per vieną savaitgalį mums ir užteko? Taigi, kad ne. Ta iš mūsų, kuri skaito Flanders today ir žino, ko nori, sakė, kad dabar važiuosim į Harlemą. Ne tą, iš kurio Louis Amstrongas, žinoma. O tą, kuriame yra Franso Halso muziejus, kuriame aš ir supratau, kaip smagu yra daug šviesių Olandijos aukso amžiaus veidų vienoj vietoj matyti – girtaujančių policininkų, tvarkingų ligoninės tarybos narių (mot), besijuokiančių piliečių, ne tik muzikantų ir muzikančių ir net nuogų užpakalių žiemos džiaugsmuose – nes kažkas ėjo, paslydo ir nepadoriai nugriuvo.

hahahaha

Nuotraukas tame muziejuje padariau tik dvi, nufotografau lėlių namus, kuriuos viena ponia labai kruopščiai įrenginėjo, vertino ir tik svečiams atėjus atverdavo – reik net ant laiptelio pasilypėti, kad viršutiniuos aukštuos visas detales pamatytum:

Frans_Hals (1).jpg

Ir aukų dėžutę – kur ne pinigus turi mesti, o kortele gali pasiaukoti, nebuvau tokios dar niekur mačiusi:

bmd

Ir kažkaip užsibaigia tas muziejus maisto natiurmortais – įkyriais tokiais, išeini su konkrečia mintim: sūrio noriu. Tai gavom. Fondiu pavidalu labai simpatiškai senoviškam Haarlemo namuke. Kad jau telefonuose filtrais buvom išmokusios naudotis (ne, būtinai pargrįžkite į Haga kaip olandiškas kosmosas, ©Rūta Č sutkiško Scheveningeno pažiūrėt) – tai pasidarėm bobųvasariškų nuotraukų, nu kaip iš Abbos, sakyčiau):

 

yourimage

Vieta ta vadinasi – Geros valandos restoranas: Restaurant in ’t Goede Uur . Nebloga valanda ten mums išėjo.

O paskui Haarlemo valandos ėmė eiti mėlynyn:

Haarlem (7).jpg

truputi trykštelėjo raudonų žarų:

Haarlem_2 (4)

pritemo, ir galiausiai sutemo:

 

Sūriai, jie, aišku vis tiek švietė, saulės pusbroliai tokie pagrandukiniai:

 

Haarlem (11).jpg

Tai buvo laikas skirstytis. Kai kam – dvi valandos kelionės greitkeliu, o kai kam – atgal į 29 aukštą, ilgesingai žvelgti pavymui superiniam savaitgaliui:

bdr

Bet gyvenimas yra toks, kad žvelgdamas kam nors pavymui, gali laisvai patekti į naują nuotykį, net ir 29 aukšte:

penthouse-valytojai

Haga – turi visada būt pasirengusi:

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: