Ką reikia žinot einant į kiną Klaipėdoj

Masinės Jūrų šventės man yra labai baisu. Bet man labai gražu yra buriniai laivai. O šiuolaikinis lietuvių kinas – labai smalsu ir beveik neprieinama.  Kadangi 2017 Klaipėdos jūrų šventėj rasta ir Aukštųjų burinių laivų ir  į Klaipėdos trumpo metro vasarą pervirtusio Kino pavasario- tai bandžiau biški padalyvauti – juolab ketvirtadienis dar tik šventės prieangis.

Su laivais viskas paprasta – prasiėjom krantine ir fotografavom – laivus, stiebus ir ofšoriniams nuotykiams pasiryžusių britų skalbinius:

Su kinu kiek sudėtingiau. Reikėjo padėti šiek tiek pastangos susigaudant, ką, kur ir kada rodo, truputį išsidurti su dress kodu ir realybėn atsitrenkusiais lūkesčiais, bet dabar jau žinosiu, kad:

1. Adresas Ankštoji 5 nereiškia, kad kiną žiūrėsit pastato viduje. Ankštoji 5 yra Menų zona po dangum. Atsineškit pledus, o geriausia jūrines striukes, nes nebūtinai nelis. Pastarasias galit bandyt pasiskolint iš Aukštųjų burlaivių savininkų.

2. Jei parašyta, kad kinas prasidės 22 val., tai nereiškia, kad taip ir bus. Bet užtat susipažįsti su grupe Pinigautojai, kas yra cool, ypač aplinkinei publikai.

3. Jei filmas pradedamas rodyti su ne tuo aspect ratio – ta prasme ištemptas į šonus ir suplotas – tai reikia stotis, ieškoti, kur kompas, ir padėti operatoriui tą aspect ratio sutvarkyti. Kitaip VISĄ filmą pražiūrėsit kaip iškreiptų veidrodžių karalystėje.

4. Jei žiūrit filmą kaip iškreiptų veidrodžių karalystėje ir jaudinatės dėl to, kaip jaučiasi režisierė, nusiraminkit, jaunosios lietuvių režisierės yra ištvermingos ir pačios žino lifehackus: eina pasivaikščioti, kad nematytų sudarkytai rodomo nuosavo kūrinio. Paskui grįžta ant scenos, adekvačiai pakalba, įkvepia tikėjimo nauju Lietuvos kinu ir prirodo Buffalo 66.

5. Ne lifehackas, o šiaip: Marija Stonytė yra netgi beveik daugiau cool nei susipažinimas su Pinigautojais, o jos kiaušininį filmą „Kalnai kalnai“ reiks vistiek ieškot kur normaliai pasižiūrėti.

6. Dr.Tomui Kiaukai minus keturi karmos taškai už nejautrumą vizualinei filmo estetikai ir „visada pasitaiko kino trukdžių“ atmazą. Bet prieš akis dar trys vakarai, tai galės naujų užsidirbti,

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: