Trumpos naktys švento Jono

sleep-crop

Kai trūksta miego, smegenys ima graužti pačios save, anot Daily telegraph, tai tas z-z mano fitbito printscreene tubūt yra save graužiančių smegenų garsas. Bet tai ne kasdien gi naktys švento Jono, o be to, Izabelės fitbitas, jei būtų su nesugedusia batareika, rodytų išvis nepilną valandą.

Prieš naktį buvo popietė su kupoliavimu, burtais, vainikais (tarp mano nuotraukų įmaišyta ir iš Ramunės žemiau minimo albumo):

 

ir gintaro dulkėmis, sumaterializuojančiomis svajones į išsipildymo luitus. Bėrėm į aukurą, o kaipgi (už nuotrauką ačiū Aistei ):

Aukuras-Aistes

Vainikai galvas slėgė ir vyto, lengviau pasidarė, kai charoniškieji ukrainiečiai ėmė juos serijomis plukdyti upės vidurin (tos nuotraukos, kur gražios, tai Gretos, o kur belenkokios, tai iš mano telefono):

 

 

Be vainikų lengva buvo užvertus galvą dalyvauti piromaniškoj fiestoj:

Žmonės išmanantys pastebėjo piromaniją lydintį profesionalumą. Mažiau išmanantiems reikėjo pasitempti ieškant atsakymų į klausimus:

Zemyna

EDIT: Stumdomų dainuojančių ukrainiečių garsą, kartu su romantišku irklų pliaukšėjimu galima išgirsti šitame Iljos video. Mat kol mes kaip avinai visi iš vienos pusės pleškančias stebules fotkinom ir filmavom, mūsų vainikus upės vidurin išplukdę ukrainiečiai į lietuvišką erzelį grįžti nesiskubino, stebėjo apeigas oriai, iš LDK ložės.

O širdžių apytakoje sudalyvavusią Sadauskų šeimyną spėjo nufotografuoti Vitalija:

sadauskai_FB.PNG

Po ugnies orgijos dar prasibėgom paparčio žiedo ieškodami: ačiū Neelie Kroes, prieš penkerius metus sugalvojusiai geriausią dovaną mums visiems – roumingo kaštų panaikinimą. Ir Nerijui ačiū, įkinkiusiam tą dovaną į išmanaus paparčio ieškojimo scenarijų. Scenarijus php-iškai paprastas: vidury nakties su QR readeriu skanuoji Mantvydo virš galvos laikomą QR kodą – ir patenki ten, kur pirmas slaptažodis yra JonoViltis, o jeigu norit užduotį vynioti toliau, teks pavažiuot iki prancūziškų Ardėnų.

Nes veiksmas vyko Laifoure, papėdėj trijų damų, uolomis paverstų, nes ištikimybę reikia saugoti, kas kad vyrai Jeruzalėj su Godefroy iš Buljono ir neaišku, ar kada grįš išvis. (Vietinis bretonas prie laužo papasakojo kitą, kur kas komplikuotesnę moteriškių pavertimo uolomis versiją – pagal kurią, neištikimybės nebuvo, tiesiog iš pradžių visi geriečiai vienas po kito numirė, o blogietis išsišaukė šėtoną sutramdyti dorybingas damas, nepaklūstančias jo piktiems kėslams – oui, oui, oui maman).

Gerai, kad Rasa su Indre tos istorijos iki šiol nebuvo girdėjusios, ar į galvą neėmė, nes jei būtų sau prisitaikiusios, tai gal būtų pabūgusios šventę rengti tame stingdančio grožio slėnyje. O dabar – surengė, savanorių padedamos, o mes pasinaudojom. Už ką labai ačiū.

Rasa-Aiste
Čia matosi Rasa ir išsirašytoji Sadauskų šeimyna. Nuotrauką pasharino Aistė, bet kadangi ji pati pirmam plane tupi, tai, manyčiau, fotografas Julius.

 

Laifūro merija šeštais lietuviškų Joninių tradicijos metais irgi susizgribo. Tradicinę žvejų šventę stumtelėjo arčiau Karaliaus Mindaugo dienos, kad piromanai žuvų nebaidytume:

Merija_skelbimai (1).jpg

Gyvena žmonės ir mokosi.

O iš tikro puikios Joninių nakties nuotraukos yra FB puslapyje Greta Pikutienė Photo Stories.  Ypač charoniškieji ukrainiečiai – pagauti kaip visiškai chtoninės būtybės.

Gretosalbumas

Ir dar Aistės Grubliauskienės FB poste .

AIste_album.PNG

Siautulingos linksmybės ir gintaro dulkių liepsnos stulpus į google fotoalbumą sugaudė  Ramunė, bet nuvogsiu kelias ir į čia, tinka čia man labai pasakojimo pilnatvei, be to ir Indrė ten matosi – koks gi pasakojimas be jos:

 

Ir negaliu susilaikyti nepasidalinus koliažu dviejų nuotraukų, kurios skiriasi tik metais (2010 vs 2017) ir orientacija (portrait vs landscape). Fotografė ir modelis sutampa:

palyginimas

 

 

 

 

 

3 mintys apie „Trumpos naktys švento Jono“

  1. Kietai! dalinamės ir skleidžiam žinią, kad garsas sklistų (ne per plačiai tik, nes sako, kad jau žmonių skaičius ribą pasiekė)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: