Sevilija beveik feministiškai 1: vyrai garde po to, kai į mišką užpakaliu

nesikai_edit.jpg

Nežinau, kaip su tais reikalais tvarkosi vyrai, bet man periodiškai norisi apsiverkti, kad su geriausia drauge išeina susitikti tik probėgšmomis, foniškai gaudžiant logistinėms vaikų, darbų ir neaišku kuo užimto gyvenimo sirenoms, ir su kažin kur gyvenančia seserim taip pat: kai tik vasara tėčio sode, tai į akis pasižiūrėt net nespėji, nes kol žiūrėsi, tai pusbroliai su pusseserėmis mikliai virbalus į rozetes sukiš.

Nu bet išeičių yra. Perkam tris bilietus ir Andalūzija tik mūsų. Galėtų būti ir ne Andalūzija, cadiz-alio.jpgnevaržomai prisiblevyzgoti, prisijuokti ir rytais (beveik) išsimiegoti galima bet kur. Bet užtat ne bet kur kovo 11 yra plius 29 laipsniai ir vandenynas atlipa iki rankšluosčio, ant kurio sėdi, kol telefonu aiškini – pusbroliams ir pusseserėms, žinoma,- kur fleita ar futbolo kojinės.

Bet tai kam čia įdomios tos Dzido futbolo kojinės. Objektyviau įdomių dalykų per tris dienas Andalūzijoje pamatėm – tris (čia toks mus persekiojęs skaičius, visko ten pas juos yra po  tris ir visame kame jie yra treti pasaulyje, jei ne kubiniais milimetrais skaičiuosi).

Pirmas įdomumas: nematoma saldumynų ranka. Trypi Sevilijos grindinį tokiame rajone, apie kurį gide parašyta, kad jame netvyro turistų kvapas, įkiši nosį į pravertus vartus, virš Sevilija_vienuoliusaldumynai (3).jpggalvos suplevėsuoja popieriniai karpiniai, o kiemelio gale – siena su langu/spinta. Ta spinta kažkuria prasme net grandine prirakinta, o virš jos atsilupusi Madonos freska. Tai aišku, kad vienuolyno kiemelyje atsidūrėm. O prie lango/spintos – preiskurantas. Yra tarp mūsų ispaniškai laisvai skaitančių ir aišku mums iš karto, kad reikalas eina apie visokius saldumynus. Ir vis tik nesitiki, kad šitaip iš niekur jų galėtum gauti, bet atsargiai pasukam spintos viduje esančią vertuškę ir pasigirsta kimus balsas: “ar ko norit?“ “Norim, norim“,- tik trumpam iš netikėtumo akis dangun užvertusi tuoj atsigauna mūsų ispanofoniškoji potencija. Padedam ant lentynėlės 5 eurus, spinta pasisuka, ir ten, kur buvo mūsų eurai – dabar maišelis su Hay Pestinomis. Tai čia jau paskui ant stogo Sevilijos gidą tikrai parašysiantis Giedrius paaiškino, kad normaliai čia viskas, kepa tuos vienuolės sausainius po visą Seviliją ir nepasirodydamos pardavinėja. Bet tuo metu tai jautėmės kaip stebuklinėj pasakoj (trobele, trobele, pasisuk į mane priekiu, į mišką užpakaliu, avinėli pasipurtyk, скатерть самобранка ir pan.)

Antras įdomumas: vyrai garde. Grįžinėjam naktį namo į savo Jesus de Grand Poder gatvę,
sustojam ant kampo barelyje arbatos (sic) išgerti. nesikai (3).jpgDemonstraciją prieš aukštojo mokslo komercializavimą, žiauriai primenančią Binche karnavalą,  jau buvom dieną pamatę. Ir staiga ramiai tuščias mūsų naktinis kampas užsipildo. Išimtinai vyrais. Dauguma pusnuogiai, su wifebeateriais ir akis dengiančiais tiurbanais, sugrūsti į medinį narvą, o pora – su kostiumais ir papkėmis juos reguliuoja. Čia kaip ir su tais vienuolių saldumynais, dabar jau galiu ramiai pečiais gūžčioti: būta čia ko, Šventoji savaitė artėja, treniruojasi vyrai ant medinių pakylų nešioti tonas sveriančias savo rajono šventąsias Makarenas (Sopulingąsias Dievo Motinas ), tiurbanai ant akių – nes kai žengs iš tikro, tai bus po baldakimu, nieko nematys, turi išmokti pasikliauti vedlio komanda. O tie su papkėm tai turbūt seniūnaičiai kokie nors, rūpinasi, kad procesas būtų tobulai atidirbtas, nepadarytų rajonui gėdos. Nu bet naktį, ant tuščio kampo, gurkšnojant arbatą, nes niekas kitas jau nebetelpa – labai ir labai jaudinantis įdomumas.

Trečiasis įdomumas – Anzelmos salonas. Trečiasis jis tik chronologiškai, nes šiaip jau yra septintasis iš 274 Sevilijoj pamatytinų dalykų, ir maždaug kitą gegužį jau jo nebeliks, kaip to Maltos gamtos paminklo. Bet mes pamatyt dar spėjom, tai prašom, skaitykit: https://namop2.wordpress.com/2017/03/14/sevilija-beveik-feministiskai-2-su-anzelmutem-nejuokaujama/. Nu ir apie Alkazaro bey Sevilijos stogų grožybes irgi prašom. Ir praktinių patarimų: kur, ką, su kuo, kokiu būdu.

3 mintys apie „Sevilija beveik feministiškai 1: vyrai garde po to, kai į mišką užpakaliu“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: