Odesos internetai (5)

Odesa_internetas

Grįžau užvakar darban, kalbėjomės ką per vasarą nuveikėm, norėjau tiksliai pacituoti, kiek Odesoj roaminamas megabaitas kainuoja ir prisiminiau, kad neišpildžiau Odesoj tiesiog (puikioj)  duoto pažado  papasakot apie internetus ir štrudelius .

Pirmas žvilgsnis į telefoną Odesos žemėje pakerta kojas, ir širdis sukaukia ilgėdamasi Neelie Kroes (buvusios Europos Internetų Komisarės, pažabojusios roamingo plėšikus Europos vieningoje rinkoje):

Odesa_roaming_paint

Internetinė abstinencija?! Nebijokit, išeičių yra. Visų pirmą – wifajaus Odesoje daug. Kavinės ir viešbučiai saugo jį neišradingais passwordais, kuriuos paklausti iškart išguldo, o jei ir tuos tingit suvedinėti, šnektelkit su taksistu. Pirmasis paklaustas ištraukė iš bardačioko parodymui vietinį Ežį, jo nuomone geriausiai tinkantį mobilių duomenų troškuliui maišinti. Kadangi patarimas buvo gautas antrą mano buvimo Odesoje valandą, kuri buvo antra nakties, tai kitų pasiūlymų net netyrinėjau. Užėjau į kiaurą parą  veikiantį prekybos centrą Obzhora (jo nuotrauka su maneken pisais yra čia) ir įsigijau tokią pakuotę:

odesa_ezys_crop

Kainavo gal du eurus, dar gal trimis papildžiau ir gyvenau dvi paras gigabaitų neskaičiuodama, pusė, man rodos, dar liko neišnaudota. Nu ir su taksi centriukais vietiniais tarifais susirašinėjau ir skambinausi. Verta.

Tiesa, pakuotėj sim kortelė tik dviejų dydžių, man gi reikėjo nano, bet viešbučio administratorius be vargo apipjaustė, kol labiau nei stebuklingus varškėčius kapojom.

Tai čia tiek apie internetus. Dar žadėjau apie štrudelius. Deribasovskoj gatvėj gali valgyt Kompote (cafe famous for it’s French charm and Odessa hospitality), Gogolio gatvėn nuklydęs ieškok dviračių ir Gogol-Mogol, jei seksi tripadvaizorio žvaigžde – neaplenksi Dachos, o jei nori paragaut gruziniškų patiekalų ten, kur juos valgo pats gubernatorius Miša, turėsi kastis toliau nuo centro, ir gaivintis Xizhinoj:

Odesa_Khizhina_3 (2)

Bet ant Jekaterininskij bulvar ir Deribasovskaja kampo yra Lvovo štrudelių (lvivski pljacki jie vadinasi) kepyklą-valgykla.  Lange vyrukai tešlą į paklodes tampo, viršun pametėdami ir vynioja jon, tokion plonon, viską, nuo lašišos iki vyšnių uogienės. Mes tais vyšniniais ir obuoliniais porą dienų ir mitom, serbentų kompotu užsigerdami, tokioj lauko kavinėj, kur tikras medis aptaisytas mėsmalės maketu, atrodo, kad tą medį mėsmalėn kažkas grūda, o jis kočėlais per skyles išlenda. Nuo tų pljackų taip jau buvom aptingę, kad to medžio nė nefotkinom, galvojom, tikrai internetuose rasim, bet turbūt visiems pljackų poveikis toks pats, neradom. o gal ir išties neseniai jie Odesoje atsidarė, berniukai tokie simpatiški raudonskruosčiai, rusiškai net kalbėt nelabai moka. Sakėm jiems, kad atvažiuotų su savo štrudeliais į Vilnių, trūksta jų čia.

Odesa_strudeliai (1)
Medžio nenufotkinom, o štrudelių su limonado likučiais biški prašom.

 

Tai galutinai reziumuojant: su internetais ir varškėčiais Odesoj tvarkoj, pliažai kiek egzotiški, turgus socialus, Opera auksu spindi, skrydis neilgas. Porai dienų smagu įkišt pirštą į griūvančią ir vietomis restauruojamą imperinę praeitį, su sąlyga, kad pargrįši ton Lietuvon, už kurią kovota.

5 mintys apie „Odesos internetai (5)“

  1. Nepakanka valdisko atlyginimo, tai nusprendei prisidurt kelias grivinas is Ukrainos buhalterijos?:)
    Tik neaisku ar promotini laisva europieciu judejima I Ukraina, ar bandai harmonizuoti roamingo paslaugu taisykles. Bet kokiu atveju, padai niezti ten palekti, bet pareiga saukia, nes Salomeja I tenisa uzsirasys ir laisvu savaitgaliu nebus:)

  2. Atgalinis pranešimas: Odesa tiesiog (puiki) (4) | Namop2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s