Odesa tiesiog (puiki) (4)

Su Odesos triatlonu, ačiū dievui, baigta, dabar net nebežinau, ar tokia įspūdžių dėliojimo struktūra buvo gera idėja. Nu bet atgal gi neatrašysi. Neramu ir tai, kad po pirmosios, Pliažo, dalies kai kuriems skaitytojams susidarė atgrasus brūzgynų miesto su nešvaria jūra įspūdis. Tikiuosi, kad Opera kaip nors reabilitavo.

Bet nereikia nė Operos, eini tiesiog šiaip gatve, pakeli galvą – ir nebenusileidžia:

Odesa_namai (2)

Norėtum, kad Deribasovskaja būtų vienas ilgas plaukimo takelis, kuriuo galėtum sau plaukti ant nugaros ir grožėtis Jekaterinos ir Potiomkino ekstraordinaraus santykio vaisium. Odesa yra graži. Ir tuose atsitiktiniuose epizoduose, kur ji prašmatniai pravalyta ir atrestauruota:

Odesa_namai_atlantai_2
Namas su Atlantais (Falc-Feino namas), vienas iš keturių gražiausiais laikomų Odesos pastatų, Gogolio g.7.

Ir tuose gausesniuose, kur medeliai ant rūstesnės  grožybės auga:

Odesa_namai_airco

Kai lakstėm po Deribasovskają gelbėdami savo Beniuaro ložės broniruotę, buvom nusiųsti į prašmatnujį Pasažą:

Kita vertus, tas pats Pasažas paskatino mane padaryti seriją nuotraukų “Odesos kondicionieriai“, nes grožiai grožiais, o kai laipsnių arti 40, galimybė atsišaldyti estetiką nurungia į vienus vartus:

Tai per tuos kondicionierius sklandžiai ir atkeliaujam iki Odesos kiemų – kurie, aišku, yra ketvirtas dalykas, kuo Odesa yra miela ir garsi (po anekdotų, faršmako ir Operos, kaip minima trečiojoj triatlono daly).

Turi Odesos kiemai ir venecijietiško kolorito, kaip antai tas, kuriame radom tetulę, kuri tuo metu, kai buvo užtikta, kalbėjosi su savo kaktusais – sakė, ilgai ko tai jie skurdo, o dabar sužaliavo. Ne kokia priplaukusi tetulė buvo, labai guvi, plepi ir mielaširdingą – išklojo mums daug ko ir apie taksistus, ir apie pliažus ir žydus, kurių nebelabai liko.

Odesa_kiemai (4)

Volgą kieme gali rasti, maniau, kad Pobeda, tokia, kokią dėdė Fima turėjo mūsų kieme, kol į Izraelį neišvažiavo. Iššūkis buvo prie tos Pobedos sustot į ją neįsikalus, kai dviračiu mokiausi važinėti. Nebebėr dabar nei Pobedos, nei dėdės Fimos, nei kiemo to, Žoromskio galerija užkariavo erdves. Na, Odesoj galima atsigauti:

Odesa_kiemai (1).jpg

Kad žydų beveik neliko, tai akivaizdu, nesigirtų kitaip atvirai, kad šeštadieniais pinigus uždirbinėja:

Odesa_meniu

Kaip išradingosios architektūros fanę Odesos kiemuose mane žavėjo tokios štai špokinyčios:

Odesa_kiemai (3)

O kaip griežiančią dantimis dėl kai kurių dingusio Vilniaus aspektų, džiugino, kad Odesoj kiemais dar galima kirsti kampus, į užrakintus vartus neatsitrenkiant:

Odesa_kiemai (2)

Ir, suprasdama, kad tokiu elgesiu išmušinėju Odesos kozirius akyse tų mano skaitytojų, kurios britkinosi pliažo prieigų brūzgynais ir šiltam vandeny neplaukiojančiais plastiko maišeliais, įdėsiu čia nuotrauką iš tokios baisios praeities, kurioje dar ir manęs turbūt dar nebuvo. O vaikų vasaros žaidimų aikštelė Saulutė – buvo. Buvo ir seniai pražuvo, bet nublukus iškaba su rytinių mankštų mokyklose prisiminimus iššaukiančia figūrėlė – liko:

Odesa_kiemai_saulute (1).jpg

Kad Odesoj galima atlikti kelionę laiku, jau būsiu įrodžius. Bet galima akimirksniu persikelt ir erdvėj, išėjus iš Saulutės kiemo, įsibesti nosimi į San Fransisco auksinių vartų tiltą:

Odesa_San_Fransisco (4)

Patarimai apie internetą, Lvovo štrudelius ir gal dar ką nors – kitam įraše ir, pažadu, apie Odesą tam kartui bus jau viskas. Na, o jei ką iš triatlono būsit praleidę ir norėsit prisivyt, tai pliažas čia, turgus čia, o Opera štai čia. (Spauskit ant tų linkų, o tai mano WP statistika rodo, kad niekas beveik linkų neatsidarinėja, gal neaišku, kad jei šriftas raudonai smėlinis, tai yra veikianti nuoroda?)

4 mintys apie „Odesa tiesiog (puiki) (4)“

  1. Atgalinis pranešimas: Odesos internetai (5) | Namop2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: