Paryžius kitaip

Paryzius_Louis_Vuitton (103)

Paryžiuj savaitgalį buvom. Nieko tuo nenustebinsi. Ir patys ne nustebimui važiavom, ne dūsaut Senos pakrantėse, ne grūstis minioj prieš Notre dame ir ne Amelijos ieškoti Monmartro įkalnėse. Pompidu vamzdžiai ir ugnį ryjantis mimai prieš juos, kaip ir Eifelio liftai, Lotynų kvartalo užkaboriai – viskas buvo aname gyvenime, t.y. labai labai seniai.

Nu bet vistiek malonu patirti, kad ir šitam gyvenime dar sugebi ir nustebti, ir estetiškai susijaudinti, ir ką nors pirmą kartą patirti. Pvz. išeiti kavinėj iš tualeto ir pirmą kartą gyvenime pamatyti finišuojančius Tour de France dviratininkus – pralėkė kaip uraganiškas paukščių būrys, visiškai nesuprantu, kaip sugeba nenugriūti, gi ratas į ratą vienas kitam žvėrišku greičiu alsuoja:

Paryzius_Tour_de_France (2)

Bet tai šitas patyrimas nutiko neplanuotai, negaliu meluot, kad važiavom Paryžiun Tour de France finalui (į Rolan Garosą tai ketvirtus metus ruošiamės, gal kitąmet jau ir susiruošim). O va spalvotos Louis Vuittono – tiksliau Bernard Arnault ir Frank Gehry  – burės – tai jau tikrai buvo kelionės pretekstas. Nenuvylė anei kiek:

This slideshow requires JavaScript.

Istorija šito Bulonės miške iškilusio pastato tokia biški zuokiška: užmojo, avantiūros ir įgyvendinimo be skrupulų įgnoruojant heiterius prasme. Net vijūnėlės istorijai paralelių rastum – bet ne mūsų tas prancūziškas daržas, dzin mums ir jų pupos. Supaprastinant reikalai klostėsi maždaug taip: Bernardas Arnault, normalus prancūzų magnatas, Louis Vuitton (nu jo, tie rankinukai, kur niekad nesupratot, kodėl tiek kainuoja) – Moët (tų pačių charakteristikų šampas) – Hennessy (konjakas, ne Alita)–prekių ženklo CEO – turi daug pinigų ir fantazijos, kaip juos leisti. Dar turėjo patarėją, kažkokiu būdu atitekusi jam iš Kutūros Ministerijos, ir tas baisiai norėjo parodyti jam Bilbao Gugenheimą (žr.Zuoką). Nebuvo paprasta, bet iš trečio karto Arnault į Bilbao buvo nuvežtas, pastatu susižavėjo ir sakė, duokit man tą architektą!!! Architektas tas (pats) – Frank Gehry – žmogus jau (85-uose) metuose, NY prie pusryčių su Arnault susitiko ir sutarė, kad pastatys jo meno kolekcijai namus, kokių dar niekas nematė. Beliko parinkti vietą – Arnault pasirinko Bulonės mišką, nes turėjo ten kokios tai žemės. O va kai statyti pradėjo, tai tuoj protestuotojai radosi – labai nesigilinau, bet tipo per aukštas, aplinką bjauros ir pan. argumentai – nu kaip kokiam Eiffelio bokštui savo laiku. Teko netgi Nacionalinėj Asamblėjoj – aka prancūzų parlamente – įstatymaitį stumtelti, pakeliantį būsimąjį statinį į išskirtinių nac.vertybių rangą, nu tada ir leidimai jau visokie gauti buvo, tvarkoj ten su zadanijom ir pas juos.

Pavyzdys tikslo siekimo nesiskaitant su priemonėmis gal ir ne koks, bet užtat koks rezultatas! Va kas būna, kai Kisa turi ir pinigų, ir fantazijų, ir svertų joms įgyvendinti.

O dar po tom burėm vaikšto asmenys, į atlapą įsisegę ženkliuką “mediator“. Nes gidu Prancūzijoje vadintis ne fasonas, nes, kaip mums paaiškino, gidas uzurpuoja lankytojo nepriklausomybę: pasakoja tik tai, ką nori, ir neleidžia užduoti klausimų. O mediatorius – prašom, klauskit. Tai paklausiau. Ir sužinojau – jau buvau anksčiau įtarus – kad tos spalvotos burės (12 burių, 13 spalvų, visos iš stiklo – kiek atspalvių fabrikas gebėjo pagaminti, tiek ir sudėjo) – jos ten amžinai nekabos. Iš tikro tos burės yra meno kūrinys – in situ – t.y. padarytos konkrečioje vietoje konkrečiam laikui, paskui Danielius Burenas galės jas susirinkti ir dėti kur nori. Pvz. Sidnėjaus operą puošti. O gal Vilniaus savivaldybės pastatas susigundytų?

Ir dar ten aukštai po burėm pardavinėja Eskimo ledus.  Kaip sunku išsimušti iš tarybinės vaikystės filtrų ir patikėti, kad eskimo gali atrodyti taip:

Tai apie Vuittono muziejaus pastatą jau būsiu papasakojusi, jei spalvotą norit pamatyti, tai spėkit suvažinėt maždaug per metus, po to vėl bus baltas ir turbūt kitaip įspūdingas.

Čia galėčiau ir baigti, bet negaliu nepapasakoti apie hitechiškiausią lig šiol mano gyvenimo airbnb. Kur neiškart išdrįsti atsisukti vandenį, nes kriauklė stikliniu dugnu atrodo kiaura:

Paryzius_Airbnb (107)

Kur lempas junginėti ir žaliuzes kilnoti turi ipadu:

Paryzius_Airbnb (7)

Kur kiek įtempęs protą supranti, kad ant šito blyno gali sukti vinilus:

Paryzius_Airbnb (3)

Ir kur turi kreiptis pagalbos į draugus soc.tinkluose, nes negali patikėti, jog supratai, kam tas turnikas virš lovos:

Paryzius_Airbnb_turnikas(105)

Ieškokit Marais kvartale, netoli Respublikos aikštės. Turi ir garažą, jei automobiliu atvažiuosit.

 

4 mintys apie „Paryžius kitaip“

  1. aš tai manau, kad burės liks, tik nespalvotos, kai Daniel Buren savo splavotus filtrus susirinks:)

    1. Nu kai pamatai su spalvotom, tai tos bazinės nespalvotos net į bures nepanašios, šiaip į stačią bangą. Bet neprispėliosi čia, kaip bus, taip ir žiūrėsim.

  2. As manau Agne galetu konsultuoti reklamos agenturu konsultaciniu imoniu konsultaciniu imoniu konsultacines imones. Agne vis kazkokias vietas aplanko, kuriu uz nedidelius pinigus net nelankytum, o paskaicius ispudzius, taip ir maga patikrinti ar tikrai taip grazu ir idomu kai Agne mato per savo akinius (rozinius):)

    1. Jei nesilanko už nedidelius pinigus, tai galima ir už didesnius. Pasiimk bonką Moet Vuittono restorane – iškart bus La vie en rose 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: