Porto 3. Išlinkimai ir patarimų reziume

Porto (46)

Naktis pakeičia vaizdą ir prasmę – sako šis nesuprantamas kelio ženklas, pasitinkantis kiekvieną einantį nuo Sao Bento stoties link katedros.Būtum Ilja Muromecas – galvą nusilaužtum, nežinodamas, kur pasukti.Aš jums užduotį palengvinsiu. Būsit Porte – eikit į turistinį autobusą ar bet kokiais kitais būdais nusigaukit į Serralves.  Ten esantį muziejų prašokom neužstrigdamos, nes norėjom į sodus, o aš labai į ružavą vilą.Kaip poetiškai sakoma Serralves fondo tinklapyje:

A visit to Serralves Villa offers a chance to take a trip back in time: to this unique example of Art Deco architecture, built in the 1930s. 

Čia aš ir radau tobuliausią Porto išlinkimą: pirma nuotrauka mano, antra – istorinė, iš serralves tinklapio. Išlinkimas tobulas nežiūrint į apstatymą ar jo nebuvimą:

Vila – su visais išlinkimais – tobula ir iš išorės. Ir spalva – ružavai kamufliuojanti tarp parko kamelijų. Perlas, žodžiu, turiu tokius blyškius auskarus. Neatsispyriau pagundai kartu susikamufliuoti #čianepagalysantlaiptų.

Viduj tai jau visa Alisa veidrodžių karalystėje, nepalyginsi su Briuselio Villa Empain, kurioje nieko neliko po to, kai vandalai laužus ten pakūreno, ažuolinį parketą prakuroms naudodami, kol Boghossianai neatėjo ir paveikslais langų neuždangstė. (Čia nelabai reikalingas off-topicas, bet tą Briuselio vilą prisiminiau, kai po Serralves vaikščiojau, bet pavadinimą buvau pamiršusi, tai kol sugalvojau, kaip sugūglinti, tai dabar turiu čia pasidėti, kad vėl nepamirščiau. O ir panašumo šiek tiek yra.) Čia taip pat rasite keletą mandrų selfių, tame tarpe, manau, kad pirmutinį lietuvišką selfį durų rankenos burbule.

Sodas Serralves dar nelūžo nuo žiedų, nedrąsiai skleidėsi kamelijomis ir švelniai šviežia žaluma, bet tarp kamelijų fotografavomės pačios, nes damos, nu, tai čia nedėsiu. Tik vienišą suoliuką:

Porto_Serralves (8)

Taigi, Serralves man patiko nepaprastai. Todėl kai iš ten nusikasėm iki Palacio de Cristal ir jo sodų – tai įspūdžio nebebuvo jokio. Kažkoks emocinis nuostolis, dar turint omeny, kad nusikalėm ten eiti pėsčios per socialinių būstų rajonus, tai vėl kvietėm Uberį, lipau į jį  nuo aukšto bordiūro ir nudrožiau apynaujės vaikino su kostiumu mašinos dureles! Vaikinas – įsivaizduokit – sakė: No problem. Eina sau tie krištolo rūmai.

Kad būtų bent kiek naudos iš šitos rašliavos, bandysiu susisteminti savo Porto patarimus, pabarstytus ne tik šiame įraše, bet ir Porto 1, bei Porto 2.

Ką daryti:  1) važiuoti turistiniu autobusu (geriau geltonu, nes veža į Matosinhos), 13 eur, du maršrutai, įlipt/išlipt galima kiek nori kartų, kur nori, per 24 val. Iš tikro galit ir dvi dienas važinėti – mūsų įlipant niekad netikrino; 2) Aplankyti Serralves – muziejun nebūtina, nebent pamatytumėt, kas labai ten jus domina. Muziejus kainuoja papildomai, o Ružavosios Vilos aplankymas įeina į parko lankymo kainą – 5 EUR.; 3) Pavalgyti Matosinhos žuvų gatvėj – žr.Porto 24) Aplankyti Lello knygyną, Cafe Majestic5) Paslankioti ne tik Ribeiros gatvėmis, bet ir Miragaia, man rodos taip tas rajonas vadinasi – nuo transporto muziejaus gilyn ir aukštyn; 6) Pavažiuoti istoriniu tramvajum – Nr.1 – pakrante, kiek važiuojasi. Dieną jis būna labai prisigrūdęs, bet vakare ne, pakrante taip pat važiuoja miesto autobusas Nr.500 ir turistinis geltono maršruto.

7) Po bažnyčias auksu varvančias ir majolika tatuiruotas – čia kas be ko, nė numerių nereikia. Majoliškiausios skaitosi Šv.Adelfonso ir Capela das Almas da Santa Catarina, ta šopingo gatvėj, tai pirmą kartą neturėjom kantrybės nueit iki jos, atrodė, kad ten jau nieko tokio nebegali būti. Labiausiai auksinė man pasirodė Šv.Pranciškaus – bet kur užeisi, ten nesigailėsi. 8) Palacio da Bolsabuvusiuose Porto prekybos rūmuose arabiška salė baisiai graži, ypač man, Alhambroje nebuvusiai. Negaila tų 7 berods eurų už ekskursiją. 9) Tiltais pavaikščiokit, Luis I-ojo – tuo Eifelio mokinio statytu, nes Eifelis jam negavo finansavimo. Jei būtų gavęs, tai nebūtu gal bokšto Paryžiun įvarvolinęs. Porto yra ir tikras Eifelio tiltas, tik juo jau nieks nebevažiuoja ir iki jo paėjėti reikia.

Ir 10) padarykit už mane, nes nespėjau: aplankykit jų Casa Musica. Net jei koncertan ir nenorėsit/neištaikysit, ten toks jų architektūrinis Gugenheimas, ekskursijos kasdien 16:00 angliškai. Aš tik turistiniu autobusu pro šalį važiuodama nufotkinau:

Ko daryt nebūtina (iš to, ką visi vistiek daro): 1) Lipti į Clerigos bokštą: vaizdų prisižiūrėsit ir iš kitur, o kilti tais siauresniais nei Gedimino pilies laiptais, kai žmonių spūstis kaip 5 maršruto autobuse piko valandą mano vaikystės metais – man beveik klaustrofobijos priepuolis prasidėjo, nors šiaip fobijom nesiskundžiu; 2) Palacio Cristal – kaip sakiau, Serralves jį nuneša visai. Bet jei ten eisit, tai žinokit, kad išeit reikia, per kur atėjot. Mes leidomės leidomės į miesto pusę, manėm, tikrai išejimas turi būti. O nebuvo, teko atgal į kalną parkopti. 3) kilti funikulieriumi – mes nekilome ir nesigailėjome (hm, čia gal menkas argumentas); 4) Važiuoti į Vianą do Castelo – pusantros valandos kelio traukiniu į vieną pusę. Man traukiniai patinka, ir kalijos kaip piktžolės ant šlaitų gražu. Bet ką toj Vianoj veikti, tai nesupratom, nelabai supratom ir kodėl ji užtripadvaizinta kaip duodanti labiausiai stunning views.

EDIT: Jei skrendat su rankiniu bagažu, norit vežtis sardinių ir manot, kad ne orouoste jas pirkti pigiau – tai turėkit galvoj, kad sardinės kaip ir koks Chanel Nr.5 ar šiaip šampūnas rankiniam bagaže bus praleistos tik tokiu atveju, jei dėžutė neviršys 100 gr/ml. Visas didesnes skardines atims, išmes ir turėsit orouoste pirkt iš naujo

O šiaip, maitinkit balandžius, kaip liepia užrašas Sao Bento stotyje:

Porto (28)

Viskas, jungiu šviesą, o jūs galit pasiskaityti dar ir pirmą bei antrą mano Porto reportažus, jei praleidot ar šiaip.

Porto (117)

Šitas yra trečias ir paskutinis mano pasakojimas apie gerą ilgą savaitgalį lietingame Porte. Pirmas yra https://namop2.wordpress.com/2016/04/20/porto-nerupintys-groziai/, o antras Porto 2. Patarimai.

 

 

 

 

2 mintys apie „Porto 3. Išlinkimai ir patarimų reziume“

  1. Atgalinis pranešimas: Porto nerūpintys grožiai | Namop2
  2. Atgalinis pranešimas: Porto 2. Patarimai. | Namop2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: