Porto 2. Patarimai.

Apie Porto grožius jau rašiau vakar. Tai šiandien bus patarimų, o ryt gal ir išlinkimų.

Geriausias patarimas, kurį gavau skrisdama į Porto, buvo apie Vodafone interneto planą – 10 GB trim dienom už 10 EUR. Tai pirmu taikymu orouoste Vodafono kioskan ir nusileidau, į savo dvikortelinį BQ aquaris (beveik patariu atsidaryti linką: nuo tada, kai įsigijau pirmąjį BQ, nėr man už jį geresnio ir gražesnio, o ir kas dar su europietiškais telefonais vaikštot ir džiaugiatės?) naują simą įsikišau ir tada jau galėjau žygio drauges stulbinti uberiu (taksi, kai reikia, tavo kišenėje) ir Receipt Ninja – visos pripažinom, kad gėris, kai nereikia stengtis prisiminti, kas už ką mokėjo ir kas kam kiek skolinga. Na ir tinklus biški paspaminau (G+-e net buvo kilęs įtarimas, kad aš Šalčiuvienė), vienam suaugusiam vaikui jo mamą Sao Bento stoty parodžiau.

 

Kitas patarimas – turistinis autobusas. Tas, kur dviaukštis po miestą važinėja ir gali kada nori įšokt ar iššokt. Kai Briusely tokius matau, tai galvoju, kas per nesusipratėliai gali ten sėdėti lietui ant galvos lyjant. O Porte įvertinom labai. Ne tik todėl, kad pusė viršutinio aukšto uždengta, tai netgi sausa, netgi jei ne tuo oru Portan pataikei. Tiesiog po dienos įtempto orientavimosi popieriniuose žemėlapiuose, autobusas labai konkrečiai sujungia vakarykščio blaškymosi taškus ir visa Porto centro geografija tampa tau aiški kaip ant delno. Po kelionės galėtum ir pati jau japonų turistus vedžioti. Be to, kaip kelionių knygų kindlan labiau nusikėlinėtoja, nei skaitytoja visokios banalios “ką pamatyti“ informacijos nebūčiau nė pasisėmusi, jei per ausines nebūtų man sutransliuota kartu su fadom. Nors į gražiausią pasaulio Mac Donalds – MacDonalds Imperial – įgriozdintą art deco kavinėn su vitražais ir kandeliabrais – centrinėj aikštėj tikriausiai ir taip būtume nosimi įsibedusios (nuotraukos mano, bet internete įspūdingesnės):

Mes rinkomės geltonos linijos autobusą, Porto Vintage turą (13 EUR, galioja 24 val., du maršrutai: Historical Porto ir Porto Castles). Pilys antrajame maršrute neypatingos, bet autobusas pajūriu veža toli toli, kabindamas Matosinhos. Kai pirkom tuos bilietus, tai dar nežinojom, kad ten yra seniausias Portugalijoje sardinių konservų fabrikas, ir taip pat neįtarėm, kad jame yra tokia sąmonę-dūmo-kvapu-paralyžuojanti-lauke-grilinamų-žuvų gatvė, kad šoksime jon iš važiuojančio autobuso, klestelsim prie pirmo pasitaikiusio staliuko,  griebsime aštunkojį, sardinių ir prisibaigsime sea bass’u – oj, tik nesakykit, kad tai yra jūrų ešerys. Tuos prisimenu iš Nidos, bet argi panašūs į tai, ką valgėm tą dieną, o po to ir paskutinį vakarą ten pat pargrįžom:

IMG_20160418_210335

Gatvė ta vadinasi Matosinhos, Rua Herois de França. Galima iš tiesų ir metro ten atvažiuoti, bet turistiniu autobusu patogiau. O vakare tai pavažiavom, kiek važiuojasi, istoriniu tramvajum (Nr.1), po to prasiėjom po palmėmis palei vandenyną, o kai atsibodo/ėmė temti/išalkom labai, tai šaukėmės Uberio. Atgal į centrą grįžom už 10 EUR. Dalint iš trijų. Žuvų tų dieną prisivalgėm keturiese iki kiek netilpo su buteliu Vino verde, vandenais ir kavom už 100 EUR. Vakare trise paklojom 120 eurų, bet su dviem buteliais vyno, tai gal ir dar už ką nors susimokėjom, tik nebeprisimenam.

Tai kadangi ir vėl naktis ir vėl noriu miegoti, tai vėl baigsiu, nepriėjusi prie gražiausių Porto išlinkimų. Gal dar ryt nebus įspūdis išsiblaivęs. O prieš miegą – tas pats, vakarykščiam įraše minėtas Antonio Zambujo (tarti Zambužo), ir veiksmas vyksta Lisabonos tramvajuje, bet, žinokit, mūsų Nr.1 Porte buvo visiškai toks pats. Ir nuotaika baisiai panaši. Išlinkimai tik gal kiek kitokie 🙂

 

Edit: Šitas yra antrasis įrašas apie Porto. Pirmasis buvo https://namop2.wordpress.com/2016/04/20/porto-nerupintys-groziai/ , trečiasis, jis gi paskutinis: https://namop2.wordpress.com/2016/04/22/porto-3-islinkimai-ir-patarimu-reziume/

3 mintys apie „Porto 2. Patarimai.“

  1. Atgalinis pranešimas: Porto nerūpintys grožiai | Namop2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: