Porto nerūpintys grožiai

Porto (70)

Viltis yra motina tų, kurios skrenda į Portą tikėdamosi viduržemiškos saulės, nepaisant labai atvirkščių smartfouninių prognozių. Ir vis tik ji yra viena iš trijų dieviškųjų dorybių, ir kaip tokia yra įrašyta melsvon šv.Idelfonso (Alfonso turbūt?) bažnyčios majolikon. Ir kodėl buvau įtikėjusi, kad Portugalijoj visada iki skausmo mėlynai giedras dangus? Rayanairo lėktuvo sparnas, užlūžęs  iškelto vidurinio piršto poza davė aiškiai suprast, kad geltoni ploščiai, o ne saulės akiniai bus pagrindinis šios kelionės atributas.

Porto_Orouostai (4)

Ploščiai ir Uberis – tas pasirodo kaip koks deus su mašina, kai išvirsti iš nerealios arabeskiškos auksinės baltybės (Palacio da Bolsa, įsibrovėm ten su prancūziška ekskursija tam, kad nereiktų per purslais teškančias balas stypčioti ieškant, ko nepametėm, Ribeiros gatvelėse) – ir patenki į liūtį didesnę nei tą, nuo kurios slėpeisi. Bet pora bakstelėjimų į ekraną  – ir Arturas, labai panašus į Antaną iš kažkokio seno realybės šou, veža jus keturias į casa Guedes, to tripadvaizoriškai tobulo plėšytos kiaulienos burgerio su karštu ožkos sūriu ragaut. Uberio kaina iš keturių net nesidalina. Burgeriui lieka per akis. Ir ne sausam.

This slideshow requires JavaScript.

Paskui ir lietus apstoja. Žemėlapį visaip vartydama – sunkiai klojasi tos plokščiai išbraižytos gatvės ant kalnų ir pakalnių – nueini iki vienos iš seniausių Portugalijos knygų parduuotuvių. Livraria lello, nes biški galvoji apie namus ir ten likusias Hario Poterio mylėtojas. Nes J.K.Rowlings Portugalijoj ir net su portugalu kažkiek gyveno, tai lengva įsivaizduoti, kad Dementorius sugalvojo antram knygyno aukšte sėdėdama. Yra kas pakursto tokius turistinius mitus – edinburgiečiams gal nepatinka, bet mes nesigilinam. Hogvardsiškų laiptų tai jau tikrai iš čia neatimsi.

This slideshow requires JavaScript.

Porto gražus labai visoks: kaip knygyne, taip bažnyčiose auksuotu medžiu spindintis, mėlyna majolika oficialiai tatuiruotas, bet ir tas, kur spalvos pablukę, plytelės aptrupėję, perdengimai supuvę, langai išdaužyti – tik plaikstos vienišas Hello Kitty lietsargiukas. Kaip kokia šv.Stepono gatvė perestroikos metais. Bet taikiai tas apleistas grožis su kiek formaliau puoselėjamu sugyvena:

This slideshow requires JavaScript.

Valgėm tai žinoma, kaip gi. Net ir Cafe Majestic, paskui tik supratom, kad žmonės eiles stovi, kad ten patektų, ir šveicorius kaip Žemaičiuose tais pačiais anais laikais – ką nori, įleidžia, o kam, sugalvojęs, liepia palaukti ar išvis kitą kartą ateiti. Mes kažkaip sklandžiai ten atsidūrėm. Pasėdėjom, pavartojom ir išėjom – nu Neringa tokia, nežinau, ko tas Portas man anų laikų nostalgijos rūkus užleido, ko gero taip ir tęsiu kiekvienam sakiny tą su anuo lygindama.

Tai tęsdama pasakysiu dar, kad kelionei buvom pasiruošusios ir užsisakiusios tokį maždaug Porto Lauro lapą Dublį, netgi micheleninį. O Paparico mūsų jaunam uberistui rasti nebuvo lengva, bet neprapuolėm. O va portugališkas praspaliauskas mus visaip kaip apšokinėjo ir pamylėjo. Pradžioj dar fotkinom, paskui jau nebe – mat ėmėm meniu kartu su vynais suporuotais, kad galvos nesukt. Tai vistiek tos galvos susisuko, kad ir ne nuo galvojimo. Bet smagiai taip. Man to smagumo suvenyras Antonio Zambujo. Grojo atgal mus vežusio Uberisto mašinoje, ypatingas jis, sakė Sergio, nes maišo repą su fado. Tai dabar vis klausau ir visoms Patricijoms ir jų turėtojams/joms pasakoju.

Čia gal tam kartui baigsiu. Nes labai jau daug prirašiau ir miegot noriu. Apie tai, kur valgyt, jei nenorit/neturit biudžeto išsidirbinėt ir kur yra tobuliausi Porto išlinkimai parašysiu gal ryt. Ar dar kada nors.

 

P.S. Sekantis įrašas apie Portą: https://namop2.wordpress.com/2016/04/21/porto-2-patarimai/ . O trečias ir tam kartui paskutinis – https://namop2.wordpress.com/2016/04/22/porto-3-islinkimai-ir-patarimu-reziume/

 

 

2 mintys apie „Porto nerūpintys grožiai“

  1. Atgalinis pranešimas: Porto 2. Patarimai. | Namop2

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: