Zemfiros marškinėliai

Būna, pagalvoji, kad nusipelnei gyventi geriau suskraidyt į koncertą. Jauties nelabai padoriai, nu bet jei tokiam amžiui ir tik pirmą kartą, ir jei įsivaizduoji, kad tas pats Arivederci nuskambės taip pat, kaip tada ir ten – ai, ką čia dabar aiškinsiuos. Nusipirkom bilietus į Zemfiros koncertą Vilniuje. Ir Airbaltico bilietus nusipirkom – kad pirmadienį, kovo 21,  11 val.ryte jau Vilniuj, o antradienį, kovo 22, 8-tą ryto jau vėl Zaventeme,  tiesiai į darbą. Puikus atrodė planas.

Bet antradienį, tuoj po 8 val ryto Briuselio Zaventemo orouostas atrodė taip:

Zaventem

O mes? O mūsų ten nebuvo. Nes naktį iš pirmadienio į antradienį keitėsi Airbaltic lėktuvų tvarkaraštis, pagal kurį tiesioginio reiso Vilnius-Briuselis nebeliko, skridom per Rygą, ir Zaventeme turėjom atsirasti valanda vėliau. Pilotai spėjo gauti žinią apie teroro  aktus ir nurodymą leistis Lieže. Pargrįžom sveiki ir nesusinervinę. Galvodami apie laimės marškinėlius (yra tokia Zemfiros daina, nors ir nesudainavo). Padariau screenshotų kompoziciją tuo pačiu pavadinimu (kairėj – mūsų originali rezervacija, dešinėj – ir taip aišku kas).

BA

Marškinėliai visada malonu, bet šiaip jau įrašas apie Zemfirą, Ir tą jos koncertą, kuris iki aštuntos valandos įvykių ėjo topu yandexo naujienose. Mat aikštelėje prie scenos besigrūdanti publika trejetą kartų kilstelėjo į viršų ukrainietiškas vėliavas. Zemfirą jos nervino – pirmą kartą sakė: “jūs ką, norite mane pakišti?“ . Skambėjo nesmagiai, bet aš iškart pagūglinau ir tapo aišku, kad Ukrainos vėliavos Zemfiros koncertuose turi priešistorę, kuri jai vos nekainavo kriminalinės bylos, o visokių įvaizdinių nemalonumų kainavo. Tada jau normaliau žiūrėjau, kai antrą ir trečią kartą iškeltas vėliavas Zemfira paprašė nuleisti su ištiktuku – ne, tai, blia, mes tai niekad jo nepanaudojam susinervinę. Galėtum išdidžiau pasakoti, kaip buvai koncerte, kur bebaimė režimą niekinanti Zemfira džiaugėsi ukrainietiškomis vėliavomis ignoruodama visas priešistores ir jų pasekmes. Bet ne visos yra Savčenko.

Nadia Savčenko. Šiandien, kovo 22 d. gavo 22 metus kalėjimo – nes tik izoliuota nuo visuomenės gali persiauklėti, anot iš pirmo karto nesugebėjusio nuosprendžio paskelbti teisėjo. Gaila, kad šios dienos islamiško teroro aktai užgožė šitą kafkiškąjį. *

 

Visi patys pasirenkam, už ką verta kovoti. Ir tuose pasirinkimuose kiekvienam yra duotas kitoks kiekis užsispyrimo, nuoseklumo, išradingumo ir charizmos. #vėltieestai . Pačiam artėjime link nuosprendžio, kai galėjai įsivaizduoti, kad galima kažkokia įtaka, ne zyzė, kad ES negina Nadios Savčenko teisių, o susirinko parlamente ir 72/101 balsų nusprendė vienašališkai uždrausti įvažiuoti tam tikriems rusams.  Išradinga – nes pagal Šengeno taisykles, užtenka vienai Šengeno narei paskelbti asmenį netinkamu bendrai erdvei, ir visos kitos to draudimo turi laikytis.  https://euobserver.com/foreign/132691

Ko pasiekė ar nepasiekė šitas  estiškas grožis**  – ne tame esmė. Tiesiog vieni pabando padaryti įtaką globaliems Šengeno procesams, nesutikdami būti blogio žeminami***, kiti Vijūnėlėse murkdomės. Paypalo sąskaitų blogiečius gaudome.

Neakivaizdus toks nuo čia grįžimas prie Zemfiros. Tiesiog diskusijoj kalančioj ją prie kryžiaus tiek už Ukrainos garbinimą, tiek už jos išdavimą noriu pasakyti, kad man buvo gaila tik to, kad garsas koncerte buvo prastas – bosai kalė iki grindų drebėjimo, ir vokalas skendo instrumentų džeržgime. Naujų tekstų suprast negalėjau, senų buvo ne tiek daug. Visada yra klaida manyti, kad jei zulini du dešimties metų diskus, tai atlikėjas yra su tavimi užstrigęs tuose pačiuose tekstuose ir melodijose.

Nebuvo koncerte to  Arivederci . Tą pasidedu čia, ir visada turėsiu:

Ir einu bilietus pridavinėt. Pirmai pradžiai rytoj neišskrisiančių šeimos narių. Po to, jaučiu ir tie, kas ketvirtadieniui bilietus turim galim likti. Ką gi, bus saladabdesalamiškos Velykos. Keturvėjininkiškos.****

_____________________

*Neapsimetinėsiu, kad žinau apie Nadią Savčenko daugiau ir giliau nei iš FB ar G+ repostų. Dabar vat nuosekliau pasigūglinau – didvyrė tokia (=tikra). Moterys aviatorės ir šiaip yra kategorija, kuri pasaulį daro teisingesnį nuo Amelijos Earheart laikų, o čia dar “niekada neatsižadėk lazdos, tarbos ir tiurmos“ lemtis – pačiups tave valanda prieš įvykstant nusikaltimui, kuriuo po to tave apkaltins – įrodinėk po to kafkos virtuozams, kad ne kupranugaris.

**The beauty of this is that once Estonia puts them on a blacklist it’s in force through Schengen.

*** “Good and evil exist and in Nadiya Savchenko’s case we have to be against evil,” he said. “Being silent would mean accepting humiliation by Moscow.”

**** Ieškomiausią Belgios teroristą Salada Abdesalamą pagavo Keturių Vėjų gatvėj. Tai man dabar visą laiką su Binkiu asocijuojasi.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: