RSS

Šaukštukai kaip kėdės

26 Spa
Šaukštukai kaip kėdės

Tas jausmas, kai staiga supranti, kad tavo visą gyvenimą vartotas savaime suprantamas išsireiškimas – gulėti šaukštukais – yra visai nesuprantamas daugeliui žmonių.  Dar nejaukiau suvokti, kad dalis žmonių, kuriems jis yra žinomas, supranta jį kaip erotinę pozą. Atsitokėjusi po šoko imuosi pildyti pažadą, duotą apklausoje apie šaukštukus sudalyvavusiems G+ ratiečiams , na ir šiaip skleisti teisingą žinią apie šaukštukus. Man jie tiek oksitocino yra pagaminę ir tiek nerimo nuėmę, kad tiesiog privalau populiarinti savąjį šios sąvokos supratimą.  

1. Tiems žmonėms, kurie niekada nėra girdėję apie šaukštukus užtenka pasižiūrėti į (ne mano) piešinį viršuje  ir greičiausiai taps aišku,  kad žinot, kas tie šaukštukai, gal tik nebuvot girdėję, kad jie taip vadinasi. Tai dabar jau būsit girdėję.

2. Dabar imsiuos tų, kurie apie šaukštukus buvo girdėję – iš kokio nors filmo (Pretty woman), serialo (Lilyhammer ar Orange is new black), ar skaitę apie tai kokiam nors psichologijos (?) / moterų / neatsimena kokiam žurnale ar atitinkamam delfi skyrelyje, ir mano, kad tai yra IŠIMTINAI poros gulėjimo būdas. Šita respondentų grupė nėra kategoriška, jiems tik atrodo, kad 2.a) vaikai, pvz., tiesiog kartu nemiega. Miega vaikai kartu:

8_leliukai

Ir ne tik vaikai:

This slideshow requires JavaScript.

2.b) dalis respondentų abejojo, ar galima šaukštukų terminą priskirti su vaiku gulinčiai mamai arba tėčiui. O tai nuotraukos apačioj, ko ne šaukštukai? Ir nesakykit, kad neturit identiškų savo šeimyniniuose folderiuose*.

3) Žinoma, šaukštukais gali miegoti ir du suaugę žmonės. Netgi tos pačios lyties – čia dažniausiai žygiuose, kai nėra kito būdo sušilti irba – jungiamuose miegmaišiuose. Nežinau, ar dabar tokia praktika išlikusi, bet prieš trisdešimt metų, buvo normalu imti du miegmaišius trims žmonėms, kad būtų mažiau mantos ir lengviau nešti. Tai tuose jungiamuose miegmaišiuose miegodavom išvis po tris, lytys buvo visai nesvarbios, ir apsiversti ant kito šono galėdavom tik visi vienu metu. Dabar rašydama pati netikiu, kad čia man taip buvo.

4) Na ir žinoma, šaukštukais gali gulėti ir du suaugę skirtingų lyčių asmenys – čia jau visų mano respondentų nuomonės sutapo. Bet kai kuriems atrodė, kad čia toks gulėjimo būdas, kai moteris guli nugara, Gyvenimo Stebėtojui, aišku, atrodė, kad moteris turi būti nuoga, žodžiu, jųjų paklausius šaukštukus reikėtų iliustruoti paveikslėliu su šakutėmis:

11_forking

Kas nėra neįmanoma netgi mano šaukštukų supratime, bet tai niekaip nereiškia, kad spooning LYGU forking. Mane taip pat nustebino spooningo linkai, įvedantys “didžiojo“ ir “mažojo“ šaukšto sąvokas, ir teigiantys, kad šitos rolės susiję su realiu žmonių dydžiu! Man, kaip šaukštukų-visą-gyvenimą-propaguotojai, akivaizdu, kad šitam reikalui vardą davę stalo įrankiai stalčiuje guli sudėti vienas į kitą vienodo dydžio. Ir, kadangi šaukštukai – tol kol procesas neišsirutuliojo iki šakučių – yra susiję su miegojimu, iš nugaros dažniausiai prisiglaus tas, kas vėliau įlipo į lovą, nesvarbu, vyras ar moteris, aukštesnis ar žemesnis.

Kas be ko, vėliau įlipę gali turėti įvairių minčių ir scenarijų, kurių anksčiau įlipę gali laukti ar jiems nelauktai atsiduoti. Bet tai nekeičia fakto, kad pirminė šaukštukų paskirtis yra jaukiai amortizuoti įvairius neramumus. Jei žinočiau, kad po poros valandų ateis pasaulio pabaiga, tai suguldyčiau visą šeimyną šaukštukais be panikos jos laukti.  Maždaug taip:

daug_suniuku

Prancūziškai, beje, toks miegojimo būdas vadinasi “kėdės“. Kai sužinojau, man atrodė nesąmonė, nes kėdės, skirtingai nuo šaukštukų, neguli, o stovi. Bet kažkokios logikos tame, matyt, yra, nes kai slankiojom šiandien po tokį muziejų, klasiokas man bakstelėjo alkūne sakydamas: “nufotografuokim tavo šaukštukus“.  Nuotrauka išėjo tokia:

2015-10-25 12.38.58

Ir ne, iki tol apie prancūzus ir kėdes jis nebuvo girdėjęs.

_____________

*Aš išvis žinau tik du būdus, kaip  sklandžiai užmigdyti lėliuką: a) atsukti vežimėlį į saulę, tada vaikiukas užsimerkia ir švelniai kratomas neturi kitos išeities, tik užmigti, na ir – b) šaukštukai. Su šaukštukais kiek mažiau patikima, nes kartais anksčiau užminga mama arba tėtis, bet tai ne apie vaikų migdymą čia kalba.

Reklama
 
Parašykite komentarą

Publikavo spalio 26, 2015 kultūra

 

Žymos: ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: