ESidarbinimas 4. Audaces fortuna juvat.

audaces

Po to, kai paaiškinau, kad lietuviams daugiausia šansų įsidarbinti vertėjais.  kad yra dirbančių absoliučiai visuose direktoratuose ir labai įvairiose pareigybėse ir  įvardinau penkias paklausiausias specialybes, kurias įgiję specialistai ES institucijose laukiami šiek tiek praskėstomis rankomis, imuosi paskutinio* klausimo:

Jeigu reikėtų įvardyti penkis pagrindinius reikalavimus specialistui, norinčiam dirbti ES institucijose, kaip jie skambėtų ?

Šįkart atsakymai bus ne paprastas bei sudėtingas, o formalus bei asmeniškas.

Formalus atsakymas juodu (kartais mėlynu) ant balto 24 ES kalbom išdėstytas Europos personalo atrankos tarnybos (EPSO) tinklapyje: čia išvardinti 8 gebėjimai, kurie tikrinami atrankos procedūrų metu. Savais žodžiais atpasakočiau taip: pretendentai į ES institucijų tarnautojus turi gebėti analizuoti ir spręsti problemas, būti organizuoti, teisingai dėlioti prioritetus ir siekti konkrečių rezultatų. Jie turi būti konstruktyviai užsispyrę, sugebėti dirbti tarptautinėje komandoje ir rimtai žiūrėti į būtinybę nuolat atsinaujinti ir tobulėti.

Tai čia tokius dalykus tikrins per egzaminą. O jei/kai sėkmingai jį išlaikysit ir pradėsit dirbti, tai svarbiausias bus gebėjimas įsivardinti įkvepiantį profesinį  tikslą, ir  kantrybė jo siekiant.  Daugiatautės valstybės tarnybos specifika, grįsta ant kultūrinių skirtumų renčiamais kompromisais netruks sukelti frustraciją bet kam, profesiniu idealu laikančiu Styvą Jobsą. Jei šis (spauskit nuorodą) oficialus europietiškas anekdotas jums  atrodo piktinanti nesąmonė – europinė karjera greičiausiai ne jums.
 
KItaip tariant, Europos viešąjai tarnybai  kyla  tie patys motyvaciniai klausimai kaip ir bet kokiai nacionalinei valstybės tarnybai. Apie tai rašiau prieš metus – kai dabar skaitau, atrodo kiek patetiškai, bet iš principo ir šiandien taip galvoju.
 
Tai kodėl turėtumėt įsileisti galvon mintį apie galimybę įsidarbinti Europos institucijose? Kiek žmonių – tiek motyvacijų. Bendro pobūdžio masalas sudėtas čia vis minimame EPSO tinklapyje, masalas toks makaroninis, bet į konkursus tikrai registruojasi ir tokių, kuriuos domina Europos idėja ir darbas jos labui, yra ir tokių, kuriems svarbu garantuotas uždarbis ir socialinės garantijos, kai kam patraukli galimybė keisti karjeros pobūdį nekeičiant darbdavio. Kitiem nereikia jokio masalo – atvažiavę į Briuselį paskui esamus ar potencialius vyrus arba žmonas, ieško bet kokio darbo, kuriame būtų galima kalbėti ir kitom dviem Europos kalbom, nebūtinai tik olandiškai ir prancūziškai.
 
Įtariu, kad daliai žmonių įdomu pabandyti  sudalyvauti tarptautiniame protų mūšyje, kad įsitikintų, ar gimę po laiminga žvaigžde, ar yra krūčiausi vaikinai/merginos plačiau nei savo kaime,  ir ar tikrai audaces fortuna juvat.
 
Sėkmės, kas bandysit.
 
 

* ne ta prasme paskutinio, kad ruošiuosi numirti ar atsižadėti šia tema kalbėti, o ta prasme, kad visus šiuos klausimus man el.paštu uždavė man visai nepažįstama mergina, nepasakiusi, kaip sugalvojo (nekvailai) būtent manęs to paklausti, o pasakiusi tik tiek, kad rašys apie tai į Delfi. Jei tikrai į Delfi – prašom, Delfio honorarų man negaila, o jei čia toks gudrus būdas išgauti gatavos medžiagos kursiniui – tai irgi negaila. Nors kursiniams gal metų laikas dar ne tas.

 

p.s. kiti ESidarbinimo įrašai apie tai, kad ES institucijoms labiausiai reikia vertėjų, kad lietuviams ES tarnyboje yra kuo matuotis bei kokios yra labiausiai paklausios specialybės aplikuojant – bei kodėl turėtum.

4 mintys apie „ESidarbinimas 4. Audaces fortuna juvat.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: