ES biudžetas – saugok kojas

brokenleg

Toks Saulius iš internetų viename komentare po mano įrašu pasiguodė besidomįs ES finansine parama, bet bijantis nusilaužti ten koją ir prašėsi nuorodos į kokį tinklapį, kur viskas būtų aiškiai ir vienoje vietoje. Tokio tinklapio nežinau, bet sudėliosiu čia keletą nuorodų su komentarais – gal išsaugosiu kokią koją.

1. <… Supratau, kad dabar bus svarstymai EU biudžetų visokiai plėtrai 2014-2020 metam….>

Reikia pastebėti kad ES 2014-20 metų biudžeto svarstymo nebus. Nes jis jau priimtas. Šią 20013-ųjų vasarą. Išsamiai reikalas aprašytas specialiame puslapyjeką domina, kaip valstybės ir institucijos matuojasi, kieno ilgesnis, eikit ir susidėliokit. Bet jei skaitymui reiktų rinktis tik šešias eilutes, siūlyčiau šitas:

ES-biudzetas

Laisvas lietuviškas perpasakojimas būtų toks: pajuodinti beveik 960 milijardų eurų – bendra ES šešerių metų biudžeto suma. Toliau seka penki prioritetai: 47 proc. skiriami sumaniai ir atskirtį mažinančiai plėtrai (mokslo programos ir visokie internetai, sukuriantys galimybę kurti, dirbti ir užsidirbti labai įvairiems žmonėms, ypač toms grupėms, kurios su įsidarbinimu turi problemų: pvz. jaunimas); 39 proc. – tvariai plėtrai, t.y. žemės, žmonių planetos,  tausojimui; 6 proc. – siekiant užtikrinti Europos įtaką – ar bent orumą – pasaulyje; kiti 6 proc. eurokratams, su visais jų (ok, prisiduosiu, mūsų) pastatais, printerių kasetėmis ir pensijomis,  2 proc. Europos saugumo užtikrinimui ir bendros europinės pilietybės propagavimui.

Jei mane naktį pažadintų ir paklaustų, ką žinau apie naująjį ES biudžetą, piktai trinčiausi akis, bet turbūt prisiminčiau du dalykus: 1) tai, jog jis yra mažesnis už prieš tai buvusį, kas yra kontroversiška, nes  norima, kad Europa darytų ir finansuotų daugiau, o pinigų valstybės tam duoti sutinka mažiau ir 2) kad žemės ūkis vėl nugalėjo internetus ir mano mėgstama Neelie Kroes negavo tiek, kiek norėjo, internetų plėtrai. Bet čia tokia mano asmeninė naktinė percepcija, nieko cituotino.

< Gal yra koks vienas bendras saitas, kuriame skaičiai kiek Lietuvai ir kokiem projektam, ir paskui kas “dalina“ paramas?>

Yra toks margas puslapis www.esparama.lt, bet jame galima prasibrauti ir iki konkrečių skaičių  – žr. projektų statistika, ir iki atpažįstamų, jei nori, net interaktyviai pagal tipus sugrupuotų projektų.  O rubrikoje „administravimo sistema“  netgi galima įžiūrėti, kas už ką atsakingas.

Tai pradžiai gal užteks. Linkiu sėkmės kojoms.

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: